Jarný výpredaj tovaru práve prebieha na predajni v Nižnej na Orave!

Často kladené otázky 


Existuje viacero spôsobov, ako najlacnejšie oplotiť pozemok, záleží však od konkrétnych preferencií majiteľa a od toho či sa do úvahy berú aj náklady na montáž, životnosť plotu a následná údržba plota.

Pletivo: Pletivo je cenovo najdostupnejší spôsob ako oplotiť pozemok. Najviac ušetríte, ak si kúpite pletivo s priemerom drôtu 2,5m a k tomu použijete okrúhle plotové stĺpiky s priemerom 38mm. Pozor, pri výpočte materiálu na plot so zreteľom na čo najnižšiu cenu sa môže stať, že budete šetriť aj na prvkoch, ktoré sú nevyhnutné pre riadnu stabilitu plotu. Preto odporúčame si dať naceniť plot od našich rozpočtárov, pričom výpočet materiálu bude spĺňať základné normy a zároveň sa budeme snažiť čo najviac eliminovať náklady.

Plotové panely: Plotové panely sú druhou najlacnejšou alternatívou oplotenia (po pletivovom plote). Majú hneď niekoľko výhod oproti pletivám: jednoduchšia montáž, dlhšia životnosť, lepšia stabilita oplotenia = spoľahlivejšia ochrana pozemku. V prípade, že chcete o niečo kvalitnejší plot než je obyčajné pletivo, odporúčame ako druhú najlacnejšiu alternatívu práve tento typ oplotenia.

Výber závisí od vašich preferencií, požiadaviek a financií. Pred inštaláciou plotu sa však odporúča zvážiť všetky náklady, ktoré budú spojené s jeho stavbou, a uistiť sa, že váš výber bude spĺňať vaše potreby a požiadavky na plot.

Nie, pri objednávke nie je potrebné platiť žiadne zálohy. Zálohy prijímame len v prípade objednávky gabionového plotu Premium, keďže tento plot vyrábame na mieru.

Áno, máme otvorenú kamennú predajňu PLOTY LEMON (Družstevná 849, Nižná 027 43, Slovensko), kde si môžete osobne pozrieť ponúkaný tovar, poradiť sa s našim predajcom, dať si vypracovať cenovú ponuku, prípadne rovno aj nakúpiť.

Áno, keďže sme výrobca, nie je problém vyrobiť ľubovoľný rozmer plotovej brány aj plotovej bránky na mieru podľa vašich preferencií.

Naša firma nerealizuje montáže plotov, avšak spolupracujeme s niekoľkými montážnymi firmami, takže v prípade záujmu Vám vieme zabezpečiť aj montáž plotu.

Životnosť gabionových sietí závisí od jeho povrchovej úpravy. Gabionové siete, ktoré vyrábame, majú tú najkvalitnejšiu certifikovanú zinkovú povrchovú úpravu GALFAN, čo je zliatina zinku a hliníka v pomere 95%ZN / 5%AL. Jeho životnosť je výrobcom drôtu garantovaná na minimálne 50 rokov.

Životnosť nami vyrábaných gabionových plotov závisí od ich povrchovej úpravy. Gabionové ploty sú zvárané zo surového drôtu, ktorý sa následne povrchovo upravuje žiarovým zinkovaním za horúca. Náber zinku je cca 100 mikrónov. V našich poveternostných podmienkach sa zvetrá za 1 rok približne 2 mikróny zinku, čo predpokladá životnosť povrchovej úpravy na prehrdzavenie minimálne 50 rokov (v praxi 100 rokov).

Gabionový plot PREMIUM
Gabionový plot PRAKTIK

Keďže sme výrobca gabionov, gabionové siete sa snažíme mať stále skladom. Ak sa rozhodnete po tovar prísť osobne, môžeme Vám ho vydať okamžite. Ak je hodnota Vašej objednávky do 500€, tovar Vám zašleme kuriérom do 5 pracovných dní. Pri objednávke gabionových košov nad 750€ Vám poskytneme dovoz tovaru našim rozvozom ZDARMA do 10 pracovných dní. Neplatí na systém PRAKTIK a PREMIUM.

Doprava Gabiony Lemon

Nakoľko sa plotový systém PREMIUM vyrába individuálne (každému zákazníkovi na mieru) a následne sa žiarovo zinkuje v externej zinkovni, jeho dodacia doba je v rozpätí 4 – 6 týždňov. Plotový systém PRAKTIK sa snažíme držať stále skladom a je pripravený k okamžitému odberu.

Pod gabionové koše odporúčame pripraviť podklad nasledovne: Z miesta odstránime ornicu cca 30 – 50 cm. Vysypeme podklad kamenivom a následne zhutníme vibračnou doskou (žabou). Na takto pripravený podklad môžeme začať s montážou. Nevylučujeme ani betónový základ, ktorý ale zbytočne predražuje celú realizáciu.

príprava podkladu pod gabiónový oporný múr
príprava podkladu pod gabiónový oporný múr 2
plnenie gabiónových košov kamenivom

Existujú 2 spôsoby montáže gabionových plotov Premium / Praktik.

  • 1) Montáž plotu na už existujúci betónový základ pomocou platničky a kotiev.
  • 2) Montáž plotu do zeme. Postup: Vykopeme jamy hlboké aspoň 80cm, následne do nich zabetónujeme stĺpiky a zasypeme 20cm hrubým štrkovým lôžkom.

*Podrobný návod na prípravu podkladu si pozrite na našom video návode: https://plotylemon.sk/stranka/videa-firmy-youtube-kanal/

Do gabionových košov a plotov odporúčame frakciu kameňa 63 – 125mm. Najvhodnejší je lomový kameň z Vášho okolia, nakoľko na kameni je najdrahšia práve jeho doprava. Najvhodnejší je kameň, ktorý ani po rokoch nepodlieha erózií a nemení svoj tvar pod vplyvom počasia. S jeho výberom Vám radi poradíme.

Frakcia kameňa do gabionov 63 - 125mm
Kameň dogabionov - Dolomit

Pri plotovom systéme PREMIUM po obdržaní cenovej ponuky a potvrdení objednávky je potrebné zaplatiť zálohu 30% z celkovej sumy (nakoľko sa jedná o individuálnu zákazkovú výrobu.) Následne bude plot zadaný do výroby. Zvyšnú sumu zákazník doplatí až pri dodaní. Pri plotovom systéme PRAKTIK zálohu neplatíte a to z dôvodu, že plotový systém PRAKTIK sa skladá z 2,5m modulových častí, ktoré stále držíme skladom a nie sú vyrábané na mieru.

Toto rozhodnutie nechávame na zváženie každého zákazníka, ale z nášho pohľadu má veko význam z dôvodu vyberania kameniva okoloidúcimi ako aj z dôvodu zachovania tvaru koša pri záťaži kameňom v jeho hornej časti.

Na plotový systém PREMIUM Vám horné veko vieme dodať a odporúčame ho jedine z dôvodu zabránenia vyberania kameniva okoloidúcimi. Na plotový systém PRAKTIK horné veko nie je v ponuke.

Za predpokladu, že bola montáž zrealizovaná odborne, veľkosť oka nemá žiadny vplyv na stabilitu gabionového koša. Veľkosť oka 10×5 odporúčame zvoliť len z pohľadovej strany pri použití menšej frakcie kameňa ako je 63 – 125 mm, z dôvodu zabránenia jeho vypadávania.

Plotový systém PREMIUM alebo PRAKTIK môže byť použitý ako oporný múr do výšky maximálne 60 cm. Pri vyšších oporných múroch musia byť použité gabionové koše z dôvodu, že nosnosť plotového systému Praktik/Premium nieje stavaná na tlak zeminy, ktorému je vystavený oporný múr.

Na celkovú montáž oporných múrov z gabiónových košov jednoznačne odporúčame použiť montážne špirály. C spony odporúčame použiť len z pohľadovej strany čisto z estetického hľadiska, ak chcete dosiahnuť ničím nerušený ucelený tvar gabiónovej steny. C spony je možné použiť aj v prípade celkovej montáže, ale iba pri nízkych gabiónových múroch, maximálne do výšky 100 cm.

C-spony na spájanie košov (Nerez)
Spojovacia špirála pre gabionové koše

Nakoľko je celý plotový systém PREMIUM vyrábaný zákazníkovi na mieru, vieme Vám výrez na elektromer alebo plynomer zakomponovať a vyrobiť priamo u nás vo výrobe. V prípade, že plot realizujete z plotového systému PRAKTIK, alebo z gabionových košov, výrez na elektromer alebo plynomer si vystrihnete priamo pri montáži pákovými kliešťami ( nesmie sa použiť flexa – karbobrúska).

Gabionový plot Premium s výrezom pre elektromer a plynomer

V tomto prípade Vám dodáme stabilizačné stĺpiky na platničke, ktoré pomocou montážnych kotiev uchytíte k betónovému podkladu. Pri plotovom systéme PRAKTIK a PREMIUM toto riešenie poskytujeme ako jediní v SR.

Ak spájate jednotlivé gabiónové koše do ucelených oporných múrov alebo plotov, koše sa redukujú o spoločné prvky (bočné siete a špirály, vrchné veká) nakoľko nikdy ku sebe nedávate 2 siete. Samozrejme presný počet potrebných sietí je uvedený v každej cenovej ponuke, ktorú Vám vypracujeme, čím ušetríte nemalé finančné prostriedky.

Plotový systém PREMIUM aj PRAKTIK Vám vieme vyrobiť aj v antracitovej a zelenej (práškovej RAL) farbe alebo akéhokoľvek iného odtieňu zo vzorkovníka RAL.

Áno, ale výroba sietí neštandardných rozmerov je podmienená objednaním určitého minimálneho množstva.

Áno, spolupracujeme s montážnou firmou, ktorá Vám v prípade záujmu montáž zrealizuje.

Pri plotovom systéme PREMIUM a PRAKTIK je montážny návod vždy súčasťou dodaného oplotenia.

Návod na montáž gabionových košov nájdete na našej stránke: https://plotylemon.sk/stranka/montazne-navody/

 

© 2024 PlotyLemon.sk | Umiestňovanie obsahu na iné stránky, jeho rozširovanie tlačou a inými médiami podlieha autorským právam a je možné iba s písomným súhlasom firmy LEMON trade s.r.o.

Vytvorilo FúúDobre

Bezpečná platba

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store